Hőmérséklet: 18°C és 24°C között a növekedési időszakban, 13°C és 18°C között a pihenési időszakban
Öntözés: Növekedési időszakban bőven, pihenőidőben mérsékelten
A növekedési időszakban minden öntözéskkor teljesen meg kell nedvesíteni a gyökereket és a kötőanyagot. Ezután hagyni kell, hogy majdnem teljesen kiszáradjon a növény, mielőtt újra öntözzük. Ez egy olyan növény, amely a vadonban kövekben és faágakban nő. Nem alkalmazkodik ahhoz, hogy a gyökereivel felázott talajban álljon. Ha a „pajzslevél” borítja a felületet, a hagyományos felülről történő öntözés helyett merítsük a növény gyökér részét (és a rögzítőanyagot) 15 percre egy tál vízbe.
Pihenési időszakban csak annyit öntözzünk, hogy a gyökerek és a kötőanyag alig nedves legyen. Amikor a levelek nagyon lelógnak, itt az ideje az újabb öntözésnek. Ha nem célszerű felülről öntözni, áztassuk a gyökereket és a rögzítőanyagot egy tál vízbe 2 percig.
Levegő páratartalom: Magas
Ne öntsünk műtrágyát közvetlenül a növényre. A műtrágyázás legjobb módja, ha a hagyományos öntözés helyett a fentebb leírt „áztatási módszert” alkalmazzuk, és az áztatóvízhez időnként folyékony műtrágyát adunk. Fontos, hogy ne adjunk erős műtrágya oldatot a növényünknek.
Az érett és jól beépült növények nem igényelnek gyakori műtrágyát, különösen akkor, ha szerves anyagokon, például kéregen vagy fán nőnek. Az aktív növekedés teljes időszaka alatt általában elegendő két-három alkalom műtrágya. A kevésbé beépült növények esetében, különösen, ha olyan anyagon termesztik, amely nem szívja fel és lassan engedi fel a tápanyagokat, az aktív növekedési időszakban havonta egyszeri tápanyag ellátás javasolt.